UMK105CG100DVHF
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Mfr.Part #:
UMK105CG100DVHF
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 0402(1005 Metric) SMD/SMT 10 pF 0.5 pF 50 V
ParameterValue
Capacitance10 pF
Voltage Rating (DC)50 V
Tolerance0.5 pF
Length990.6 µm
Width508 µm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricC0G (NP0)
Case Code (Imperial)0402
Case Code (Metric)1005
Height550 µm
PackagingReel
Voltage Rating50 V
Thickness558.8 µm
Halogen FreeHalogen Free
Lead FreeLead Free
RoHSCompliant
RatingsAEC-Q200
Max Length1.05 mm